Serwer reseller

Wszystko, co tylko chcesz wiedzieć na temat serwerów reseller


Jakie zastosowanie ma serwer reseller?

serwer reseller na dobry start w biznesie

serwer reseller na dobry start w biznesie

Serwer reseller ma jedno podstawowe zastosowanie – odsprzedaż powierzchni serwerowej w postaci tradycyjnych kont hostingowych. Taka odsprzedaż ma natomiast miejsce w kilku przypadkach:

  • Klient zakłada własną firmę hostingową, jednak nie stać go na drogi w utrzymaniu serwer dedykowany
  • Klient jest freelancerem i wykonuje strony internetowe na zlecenie w postaci kompleksowej, to jest sprzedaje również miejsce na serwerze, zarabiając na wysokiej marży na tę usługę
  • Klient reprezentuje agencję interaktywną, która zarabia w taki sam sposób, jaki został wymieniony w punkcie powyżej

 

Serwer reseller daje możliwość zarabiania na marży

Dzięki unikalnej ofercie Futurehost, freelancer może zastosować niższą cenę usługi wykonania strony internetowej, a zyskać na marży na usłudze hostingowej.

Koszt serwera reseller wynosi 100 zł rocznie, czyli tyle samo, co zwykłego konta hostingowego. Za każde subkonto pobierana jest opłata 10 zł rocznie. 5GB dostępnej pojemności może zostać podzielone na przykład na 10 pakietów po 500MB, wystarczających do utrzymania małych stron firmowych, które wykona freelancer. Za utrzymanie strony freelancer może pobierać opłatę 50 zł rocznie, dzięki czemu na 10 klientach zarobi 500 zł rocznie. Serwer reseller kosztować go będzie natomiast 200 zł (100 zł opłaty stałej + 100 zł prowizji za subkonta). Zysk wynosi 300 zł, a dodatkowo strona freelancera utrzymywana jest w internecie za darmo.

 

Overselling narzędziem zwiększania zysków

Dzięki możliwości stosowania tzw. oversellingu, firma hostingowa zbudowana w oparciu o serwer reseller w Futurehost, równie szybko może zacząć zarabiać. Konto 5GB może zostać bowiem podzielone na 10 kont po 1GB. Znany jest bowiem fakt, że Klienci nie wykorzystują 100% powierzchni zakupionego serwera. Całość będzie funkcjonować tak długo, jak długo sumaryczna wielkość danych wszystkich subkont nie przekroczy 5GB.

W przypadku firm hostingowych konkretne zyski pojawiają się dopiero przy większej liczbie Klientów, gdyż firmy hostingowe rywalizują ze sobą cenowo. Freelancer może nałożyć znacznie większą marzę na usługę utrzymania strony internetowej, gdyż sprzedaje tak zwaną usługę kompleksową. Główną usługą jest tu bowiem wykonanie strony internetowej, jej utrzymanie to dodatek.